مدیریت رسانه

یک رسانه انقلابی؛ رسانه ای پویا، جذاب، بر مبنای اصول اسلام و در جهت بیداری انسان ها است.

مدیریت رسانه

یک رسانه انقلابی؛ رسانه ای پویا، جذاب، بر مبنای اصول اسلام و در جهت بیداری انسان ها است.

۲۳ مطلب در آبان ۱۳۹۱ ثبت شده است

پیشرفت یعنى حرکت به جلو. چطور حرکت به جلو میتواند هدف قرار بگیرد؟ توضیحش این است که پیشرفت انسان هرگز متوقف نمیشود. یعنى خداى متعال انسان را آنچنان آفریده است که حرکت او به جلو در میدانهاى مختلف، هیچ وقت به حد یقف نمیرسد. به هر مرحله‌اى که شما برسید - چه در مراحل مادى و چه معنوى - مطمئناً توقف در آن مرحله، براى انسان علاقه‌مند به پیشرفت، معنا ندارد. بنابراین پیشرفت، هم راه است، هم هدف است. باید دائم به حرکت ادامه داد و پیش رفت.
 ملت ایران این استعداد را دارد که آنقدر پیشرفت کند که بتواند در جهات گوناگون به عنوان یک الگوئى در دنیا خودش را نشان دهد. چرا ما به خودمان بدبین باشیم؟ چرا با نظر تحقیر به خودمان و ملت خودمان و آینده‌ى خودمان نگاه کنیم؟ دشمن میخواهد این را به ملت ما تلقین کند و در طول سالهاى متمادى تلقین کرده است. اینجور باوراندند که حتماً عنصر غربى پیشرو است و باید دنبال او حرکت کرد؛ نه، یک روزى تاریخ ما به ما نشان میدهد که قضیه بعکس بوده است. ما در دنیا پیشرو بودیم؛ پیشرو در علم بودیم، پیشرو در صنعت بودیم، پیشرو در تمدن‌سازى بودیم، پیشرو در فرهنگ بودیم؛ دیگران از ما یاد میگرفتند، مى‌آموختند؛ چرا امروز همان طور نشود؟ همت جوانان ما و نگاه آنها به مقوله‌ى پیشرفت باید آنجور باشد که ما آن آینده را در نظر بگیریم.

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ آبان ۹۱ ، ۰۰:۰۱
سبحان رضائی

«خطّى که نظام اسلامى ترسیم مى‌کند، خطّ رسیدن به تمدّن اسلامى است.» این جمله‌ای است که رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیاناتشان در مدرسه فیضیه در سال ۱۳۷۹ مطرح کرده و به تفصیل درباره آن سخن گفتند. کمتر از دوماه بعد بود که ایشان در جمع کارگزاران نظام اسلامی «انقلاب اسلامی»، «نظام اسلامی»، «دولت اسلامی»، «کشور اسلامی» و «تشکیل تمدن اسلامی» را مراحل پنج‌گانه تحقق اهداف انقلاب اسلامی دانستند. از آن زمان تاکنون نیز در فرصت‌های مختلف به زنجیره اهداف مذکور اشاره کرده و به اقتضاء، ملزومات تحقق هر یک از مراحل فوق را نیز تبیین کرده‌اند. اما طرح موضوع «تمدن‌سازی نوین اسلامی» در سفر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به خراسان شمالی و هشدار نسبت به خطرات بی‌توجهی به ابعاد نرم‌افزاری تمدن اسلامی و آسیب‌های موجود سبک زندگی فعلی، بار دیگر این موضوع را در معرض توجه جدی نخبگان قرار داده است.
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در راستای تبیین هرچه بیشتر اندیشه‌های رهبر انقلاب درباره "تمدن‌ نوین اسلامی" و مروری بر سیر تکاملی مطرح شدن این موضوع در بیانات، پیشخوان زیر را برای مطالعه بیشتر به علاقمندان پیشنهاد می‌کند:

http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif بیانات در دیدار جمعی از فرماندهان سپاه ۱۳۷۳/۰۶/۲۹
          بررسی ماهیت و چگونگی تشکیل تمدن تاریخی اسلامی
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif بیانات در دیدار نخبگان علمی ۱۳۷۸/۰۷/۱۹
          اهمیت علم در تمدن اسلامی
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif بیانات در جمع اساتید، فضلا و طلاب حوزه علمیه ی قم در مدرسه فیضیه ۱۳۷۹/۰۷/۱۴
          خط نظام اسلامی، خط رسیدن به تمدن بزرگ اسلامی
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif بیانات در دیدار کارگزاران نظام ۱۳۷۹/۰۹/۱۲
          مراحل دستیابی به تمدن اسلامی و خطوط اصلی جهان‌بینی اسلامی
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif بیانات در دیدار جوانان و فرهنگیان در مصلّاى رشت ۱۳۸۰/۰۲/۱۲
          اجتناب از تقلید در راه تمدن اسلامی ایرانی
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif بیانات در دیدار جمعی از مهندسان ۱۳۸۳/۱۲/۰۵
          احیای تمدن تاریخی ایران
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif بیانات در دیدار جمعی از دانشجویان کرمان ۱۳۸۴/۰۲/۱۹
          ناکامى‌هاى تجربه‌ى غربى  اداره‌ى بشر
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif بیانات در محفل انس با قرآن ۱۳۹۱/۰۴/۳۱
          آسیبهای انقطاع تمدن غرب از معنویت، ضرورت ایجاد تمدنى متکى به معنویت
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif بیانات در دیدار جوانان استان خراسان شمالى‌ ۱۳۹۱/۰۷/۲۳
          تمدن‌سازى نوین اسلامى، پیشرفت در سبک زندگی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ آبان ۹۱ ، ۲۱:۴۶
سبحان رضائی

کی از جدی‌ترین مفاهیمی که در سال‌‌های اخیر از سوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مطرح شده، مفهوم «پیشرفت همراه با عدالت» بوده است. این موضوع تا آنجا اهمیت می‌یابد که ایشان دهه چهارم انقلاب اسلامی را دهه عدالت و پیشرفت نامگذاری کرده‌اند و از سوی دیگر مطالبه تدوین «الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی» از جدی‌ترین مطالبات ایشان از دولت و نخبگان بوده است. در سفر اخیر رهبر انقلاب به استان خراسان شمالی نیز «پیشرفت» به‌عنوان «راه و هدف ملت ایران» معرفی شد و مختصات «پیشرفت در منطق اسلام» و «پیشرفت در بخش حقیقی تمدن اسلامی یعنی سبک زندگی» از موضوعات مورد تاکید در این سفر بوده است. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در راستای تبیین هرچه بیشتر اندیشه‌های رهبر انقلاب درباره پیشرفت و مروری بر سیر تکاملی مطرح شدن این گفتمان در بیانات، پیشخوان زیر را برای مطالعه بیشتر درباره این موضوع به علاقمندان پیشنهاد می‌کند:

http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif بیانات در دیدار دانشگاهیان  سمنان ۱۳۸۵/۰۸/۱۸

         مدیریت تحولات در راه پیشرفت
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif بیانات در جمع دانشجویان مشهد ۱۳۸۶/۰۲/۲۵
           مطالبه تدوین الگوی اسلامی‌ایرانی از نخبگان
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif بیانات در جمع اساتید و دانشجویان کردستان ۱۳۸۸/۰۲/۲۷
          نمای کلی و الزامات پیشرفت اسلامی‌ایرانی
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif بیانات در اولین نشست اندیشه راهبردی ۱۳۸۹/۰۹/۱۰
          الگوی اسلامی‌ایرانی پیشرفت، عرصه‌های پیشرفت
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif بیانات در مراسم سالگرد رحلت امام خمینی (رحمه‌الله) ۱۳۹۱/۰۳/۱۴
          عزت ملى و پیشرفتِ ناشى از آن
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif بیانات در اجتماع بزرگ مردم بجنورد ۱۳۹۱/۰۷/۱۹
          پیشرفت در منطق اسلام، پیشرفت های ملت ایران
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif بیانات در جمع جوانان خراسان شمالی ۱۳۹۱/۰۷/۲۳
          تمدن‌سازى نوین اسلامى، پیشرفت در سبک زندگی
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ آبان ۹۱ ، ۲۱:۴۵
سبحان رضائی

قبل از ورود اینترنت، ایالات متحده سازمان‌های مختلفی برای نظرسنجی و دریافت ذائقۀ ملتها در اختیار داشت تا راه‌های نفوذ اقتصادی،سیاسی، امنیتی و غیره را در میان آن ملت بیابد، موسساتی مثل موسسۀ گالوپ که با استخدام صدها تن و پذیرش مخاطرات مختلف امنیتی، ذائقه و جهت مردم یک کشور را برای یک بار بر می‌گرفتند و به کشورشان بر می‌گشتند. امروز شبکه‌های اجتماعی بر روی اینترنت، معدن مجانی چنین اطلاعاتی برای آنان است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ آبان ۹۱ ، ۲۱:۱۲
سبحان رضائی

بعدازظهر شنبه 21 آبان‌ماه، یکی از پادگان‌های پشتیبانی سپاه در اطراف تهران شاهد حادثه‌ای دردناک بود؛ حادثه‌ای که اگرچه سردار حسن طهرانی مقدم و یارانش را به آرزویشان -شهادت در راه خدا- رساند، اما دل‌های بسیاری را در غم فراغ این بزرگمردان اندوهناک کرد. اکنون که نزدیک به چهل روز از آن حادثه می‌گذرد، پای صحبت‌های سردار محمد طهرانی مقدم، برادر شهید حسن طهرانی مقدم نشسته‌ایم. حاج محمد طهرانی مقدم که حالا دیگر برادر دو شهید است، با لحنی آغشته به افسوس و غبطه و البته باافتخار، از خصال نیک برادرش یاد می‌کند و خاطراتی از دیدارهای برادرش با رهبر معظم انقلاب را برای ما می‌گوید.

یک خاطره‌ای که در ذهنم مانده، راجع به بازدیدی است که رهبر معظم انقلاب از مجموعه‌ی تشکیلات جهاد خودکفایی سپاه داشتند که زیر نظر حاج حسن آقا اداره می‌شد. یک روز جمعه‌ای در سال گذشته ایشان تصمیم به بازدید از این مجموعه گرفتند. در این بازدید حضرت آقا دستی بر شانه‌ی این شهید گذاشتند و فرمودند: «تاکنون هر قولی را که حاج حسن آقا به ما داد، وفا کرد.» من در آن‌جا یاد این آیه‌ی شریفه افتادم که «مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلاً»(2) و واقعاً این نکته برای ما و دوستان هم‌رزمش خیلی جالب بود که حاج حسن آقا پروژه‌های بزرگ دفاعی و نظامی را در زمان‌بندی بسیار دقیق و به نحو احسن به انجام می‌رساند و به تعهد و قولش عمل می‌کرد.

خاطره‌ی دیگر که من از خود حاج حسن آقا شنیدم، از دوران دفاع مقدس بود. رهبر معظم انقلاب در دوره‌ی ریاست‌جمهوری خود به جبهه تشریف آورده بودند و از فعالیت‌های توپخانه‌ی سپاه هم بازدید کردند که تحت نظر شهید طهرانی مقدم بود. حاج حسن آقا به من می‌گفت آن‌جا به حضرت آقا گفتم: «چون شما شیعه‌ی واقعی مولا امیرالمؤمنین هستی و مَشتی(3) هستی، ما شما را دوستت داریم.» حاج حسن آقا می‌گفت آقا فقط خندیدند و چیزی نگفتند، اما این صحبت حاج حسن آقا در ذهن همه‌ی همرزمان ایشان که در آن‌جا حاضر بودند، مانده است.
مشروح گفت‌وگو را از اینجا بخوانید


کلیپ صوتی زیبا

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ آبان ۹۱ ، ۱۸:۰۹
سبحان رضائی

جوان- تحریم‌های جدید شامل تحریم خرید نفت و تحریم بانک مرکزی ایران می‌شد. تحریم بانک مرکزی یعنی تلاش برای قطع شریان‌های پولی و مالی یک کشور که از تأمین حیاتی‌ترین نیاز‌های کشور از جمله دارو نیز از مسیر همین شریان‌ها می‌گذرد. 

اما اکنون با گذشت بیش از چهار ماه از اجرای دور جدید تحریم‌ها، وضعیت کشور از لحاظ تأمین نیاز‌های اساسی مردم چگونه است؟

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ آبان ۹۱ ، ۱۲:۱۰
سبحان رضائی

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پیامی توصیه های مهمی به عزاداران حسینی به مناسبت ماه محرم ارائه و تاکید کرد: آمیختن خرافات و کارهاى موهن مانند قمه‌زنى و امثال آن از این بهانه هاست که دشمن را شاد مى‌کند و از آن بهره‌بردارى مى‌کند. باید همه عزیزان به هوش باشند.

 
به گزارش خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در پیامی به مناسبت ماه محرم تاکید کرد: قیام و شهادت امام حسین علیه السلام و اسارت اهل بیت؛ پیام‌هایى براى زندگى امروز ما دارد که بیش از همه نسل جوان نیاز به شنیدنش دارند و باید توسط خطباى عزیز و اشعار حماسى مداحان حسینى تبیین و تشریح شود.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ آبان ۹۱ ، ۱۲:۰۸
سبحان رضائی

جمله ای تکراری و با کمی حس نوستالژیک

اما آیا واقعا ما به اندازه این پسر کتاب را دوست داریم.


این کودک 12 ساله، حسن نام دارد که در روستای درنگ مدو از توابع بشاگرد زندگی می‌کند.حسن قادر به انجام هیچ کاری نیست و در گوشه‌ای از خانه کپری‌شان با تنها مونسش، روزها را به شب می‌رساند.او به مدرسه نمی‌رود چون دچار معلولیت جسمی و ذهنی است اما مونسش یک کتاب است؛ کتابی که دوست دارد ورق بزند و از نگاه کردن به آن، لذت می‌برد.  زهرا خانم، مادر حسن می‌گوید: وقتی او نوزاد بود، دچار تشنج شد و چون دسترسی به پزشک نداشتیم، معلول شد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ آبان ۹۱ ، ۲۱:۳۸
سبحان رضائی

مقام معظم رهبری بارها در دیدار با دانشجویان و اساتید دانشگاه ها در رابطه با انتشار مقالات علمی در مجلات ISI رهنمود هایی را ارائه کرده اند که در زیر به بازخوانی برخی از این رهنمود‌ها می پردازیم

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ آبان ۹۱ ، ۲۱:۰۵
سبحان رضائی

مناظره حجت‌الاسلام خسروپناه و صادق زیبا‌کلام در برنامه «زاویه» به مسائل اساسی حدود دین در جامعه رسید. خسروپناه بر این اعتقاد بود که دین، دنیا و آخرت انسان را می‌سازد اما زیباکلام طفره رفت این موضوع را نپذیرفت.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ آبان ۹۱ ، ۱۱:۴۳
سبحان رضائی