مدیریت رسانه

یک رسانه انقلابی؛ رسانه ای پویا، جذاب، بر مبنای اصول اسلام و در جهت بیداری انسان ها است.

مدیریت رسانه

یک رسانه انقلابی؛ رسانه ای پویا، جذاب، بر مبنای اصول اسلام و در جهت بیداری انسان ها است.

شبکه‌های مختلف رادیویی به مناسبت فرا رسیدن نهم دی ماه با پخش برنامه‌های گوناگون ضمن بررسی ابعاد گسترده این حماسه، موضوعات متنوعی از جمله آگاهی‌بخشی از چگونگی خنثی شدن توطئه‌های دشمنان در یوم الله نهم دی ماه، بررسی نقش نخبگان و اصحاب فکر در افزایش بصیرت و آگاهی در جامعه، ایجاد بصیرت و آگاهی در جوانان به منظور تصمیم‌گیری صحیح در مقاطع حساس انقلاب، تبیین و تحلیل فتنه از نگاه قرآن کریم و روایات، تشریح چگونگی ایجاد آرامش درجامعه در پرتو ولایت پذیری، واکاوی نقش رسانه‌ها در جهت‌دهی به حماسه نهم دی ماه۸۸، لزوم حفظ وحدت و همدلی برای مقابله با جنگ نرم دشمن از طرف مردم و…می‌پردازند.

این آثار با تعداد ۱۱۴ برنامه، ۸۰ عنوان و مجموع ۲۱۹۹ دقیقه به سمع مخاطبان می‌رسد.

رادیو ایران برنامه «موج روز» را ۹ دی ، ساعت ۱۱:۱۵ با هدف تبیین و تحلیل چگونگی افزایش وحدت ملی از طریق تقویت ارزش‌های بنیادی نظام روی آنتن می‌فرستد.

رادیو تهران نیز برنامه «بحث روز» را در ساعت ۱۳:۳۰با موضوع بررسی چیستی و علل وقوع حماسه نهم دی در نگاه کارشناسان و راه‌های فرهنگ سازی برای ماندگاری این حماسه پخش می‌کند.

همینطور رادیو فرهنگ با برنامه «بامداد فرهنگی» از ساعت ۶:۳۰ به بررسی و انعکاس رویدادهای فرهنگی مربوط به نهم دی ماه سال جاری می‌پردازد. برنامه «فرهنگ و جامعه» نیز ساعت ۱۱:۳۰علل شکل گیری حماسه ۹ دی ماه ۱۳۸۸و تحلیل نقش نخبگان و اصحاب فکر در بصیرت بخشی به جریانات سیاسی را مورد توجه قرار می‌دهد.

رادیو سلامت با برنامه «اینجا برای زندگی» در ساعت ۱۹:۴۵تحلیل و بررسی رابطه دوسویه شناخت عمیق از مبانی دینی و سلامت جامعه با محوریت دو موضوع بصیرت و آگاهی را در دستور کار خود می‌گذارد.

رادیو جوان نیز با برنامه «کافه رادیو» از ساعت ۱۴:۳۰ محصولات فرهنگی عرضه شده با موضوع حماسه نهم دی ماه ۱۳۸۸ را معرفی کرده و نقش مردم در حفاظت از نظام را بازگو می‌کند. این شبکه همچنین با برنامه «جوان ایرانی سلام» ساعت ۶:۳۰ به مصاحبه با مسئولان ستاد بزرگداشت حماسه ۹ دی می‌پردازد.

رادیو صدای آشنا در این تاریخ برنامه «میثاق» را در ساعت پخش ۱۱:۰۰ اروپا، ۷:۳۰ آمریکا، ۹:۳۰ آسیا پخش می‌کند که با بررسی و تحلیل علل حضور گسترده مردم در نهم دی ماه۱۳۸۸ همراه است.

از دیگر شبکه‌ها رادیو قرآن نیز برنامه «بشری» را در ساعت ۱۸:۰۵ با طراحی مسابقات قرآنی به همراه سؤالاتی درباره ولایت و بصیرت دینی و قرآنی پخش می‌کند.

از آنجایی که هر شبکه با توجه به رویکردها و سیاست گذاری‌های خاص خود برنامه پخش می‌کند، رادیو اقتصاد نیز برنامه «اقتصاد امروز» را از ساعت ۸ با تشریح و تبیین سخنان مقام معظم رهبری درباره بصیرت و آگاهی و برنامه «مثلث اقتصادی» را با نگاهی کوتاه بر چگونگی تحقق شعار سال ۹۱ با توجه به دو عامل بصیرت و ولایت پذیری را برای پخش برگزیده است.

رادیو ورزش «صبح و ورزش» را از ساعت ۱۲:۱۵ با تبیین و تحلیل اهداف شکل گیری روز بصیرت درگفتگو با ورزشکاران و برنامه «یک عصر خوب با ورزش» را ساعت ۱۶:۳۰ با موضوع پایبندی به آرمان‌های حماسه نهم دی ماه درگفتگو با ورزشکاران پخش می‌کند.

رادیو گفتگو نیز در این عرصه فعالیت کرده و برنامه «گفت و گوی روز» را از ۸ تا ۱۰ دی ساعت ۱۸ به بازخوانی و روایت مجدد حماسه ۹نهم دی ماه ۸۸ با تأکید بر روند شکل گیری بصیرت و افول فتنه و فتنه گری اختصاص می‌دهد. برنامه «چهل و پنج دقیقه» نیز ۹ تا ۱۰ دی ساعت ۱۴:۱۰ با بررسی و اطلاع رسانی از اقدامات ستاد ۹ دی ماه به مناسبت بزرگداشت این روز از این شبکه رادیویی پخش می‌شود.

رادیو معارف برنامه «حماسه بصیرت» را در ساعت ۸:۴۰ پخش می‌کند و برنامه دیگری با نام «ارمغان» را نیز در ساعت ۷:۱۵ جدول پخش خود قرار داده است.

رادیو اینترنتی ایران صدا برنامه  «نقد و نظر» را با هدف آشنا کردن مخاطبان با فرهنگ بصیرت، بررسی جنبه‌های کمی و کیفی فرهنگ بصیرت ساعت ۹ و برنامه «گزارش خبری» با موضوع بررسی واقعه نهم دی ماه و دلایل رخ دادن آن در گفتگو با کارشناسان پخش می‌کند.

رادیو البرز برنامه‌هایی چون «در جستجوی فردا» ساعت ۱۲:۴۵، «به افق ماه» ساعت ۱۷ و رادیو نوا برنامه «شوق سفر» را در ساعت ۲۴ تا ۲ پخش می‌کند.

رادیو نمایش نمایش نیز با نمایش «بصیرت» به استقبال ۹ دی می‌رود. همچنین رادیو پیام برنامه‌های سحرگاهی، صبحگاهی، نیمروزی، عصرگاهی، شامگاهی و شبانگاهی خود را با محوریت معرفی روز نهم دی ماه به عنوان روز میثاق با ولایت و امامت و خواندن متن هایی زیبا برای معرفی ۹ دی ماه به عنوان روز اتحاد و انسجام دینی و ملی تهیه کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۱/۱۰/۰۸
سبحان رضائی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی